Wielkie otwarcie Akademii Kusznierewicza i Klubu Mila
w Zegrzynku pod Warszawą


Niedaleko tętniącej życiem stolicy, w sąsiedztwie dwóch rezerwatów przyrody, nad Zalewem Zegrzyńskim mieści się malownicza miejscowość – Zegrzynek. To właśnie tam powstał Klub Mila, pierwsza baza Akademii Kusznierewicza, miejsce, w którym można aktywnie spędzać czas uprawiając sport i relaksując się na łonie natury. 26 maja odbyło się uroczyste otwarcie Klubu.

Akademia Kusznierewicza powstała z myślą o tych, którzy żagle kochają od dawna, ale i o tych, którzy chcieliby zacząć uprawiać ten sport. Jej pomysłodawcą i współwłaścicielem jest Mateusz Kusznierewicz – żeglarz regatowy, wielokrotny mistrz świata i Europy, złoty i brązowy medalista olimpijski, niekwestionowany autorytet w dziedzinie żeglarstwa oraz inicjator i ambasador wielu programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. To właśnie nad Zalewem Zegrzyńskim rozpoczął on jako dziecko swoją przygodę z żaglami.

„W 1984 roku, kiedy miałem 9 lat, mama zapisała mnie na obóz żeglarski, tutaj, nad Zalew Zegrzyński. Kto by się spodziewał, że po tylu latach będę miał na koncie wspaniałe tytuły Mistrza Polski, Europy, Świata, Złoty Medal Olimpijski? Cieszę się, że teraz wracam do tego miejsca. Mam nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do rozwoju tej dyscypliny sportu i popularyzacji żeglarstwa” – powiedział Mateusz Kusznierewicz podczas uroczystego otwarcia 26 maja br.

Dlatego teraz w Klubie Mila w Zegrzynku stworzył ośrodek sportowo – rekreacyjny, dzięki któremu będzie mógł dzielić się swoją pasją i doświadczeniem z innymi. Razem z osobiście wyselekcjonowaną kadrą, na nowych komfortowych jachtach, będzie organizował rejsy, szkolenia, regaty oraz obozy dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo została uruchomiona akcja edukacyjna „Na Fali z Kusznierewiczem”. Jest to program bezpłatnych zajęć sportowych na terenie Akademii przeznaczony dla uczniów szkół z województwa mazowieckiego.

Mateusz, choć spędza obecnie każdą chwilę na intensywnych przygotowaniach do startu w Igrzyskach w Londynie, w trakcie uroczystego otwarcia osobiście dopingował uczestników I Regat Akademii w Zegrzynku. Miłośnicy żeglarstwa mieli okazję spróbować swoich sił w regatach na jachtach Sigma Club, łódkach z floty Akademii.

Wśród gości, którzy odwiedzili Klub Mila pojawili się m.in. Marta Kuligowska z rodziną, Katarzyna Montgomery, burmistrz gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Wojciech Eichelberger, Dominika Figurska spodziewająca się czwartego dziecka oraz Anna Klara Majewska z mężem Cezarym Stypułkowskim.  Niektórzy skorzystali z bazy noclegowej dla ponad 120 osób, którą oferuje Klub Mila.

Zaproszeni goście i ich dzieci uczestniczyli w licznych atrakcjach m.in. rejsów jachtem kabinowym, wyprawy rowerowo-kajakowej i parku linowego. Wszystkie mamy, z okazji ich święta, miały do dyspozycji Strefę Relaks i liczne niespodzianki. Wieczorem odbyło się Garden Party nad jeziorem i chrzest floty. Do roli matki chrzestnej Mateusz Kusznierewicz zaprosił Patricię Kazadi.

Zgodnie z ideą Akademii Kusznierewicza był to pełen wrażeń dzień w Klubie Mila zarówno dla tych, którzy kochają sport, jak i dla tych, którzy przyjechali tylko po to, by zrelaksować się i wyciszyć w otoczeniu natury.
Agencja BCMFD media communications była odpowiedzialna za obsługę medialną oraz produkcję tego wydarzenia.