Obchody Światowego Dnia Serca w Warszawie
Relacja z imprezy

Dnia 16 września warszawiacy z rodzinami odwiedzili teren Pola Mokotowskiego, gdzie obywały się obchody Światowego Dnia Serca. Podczas pikniku chętni mogli skorzystać z porad ekspertów, wziąć udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych a także wysłuchać koncertu Kasi Cerekwickiej. Imprezę zorganizowało Polskie Towarzystwo Kardiologiczne przy wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zachęceni licznymi plakatami i publikacjami w prasie już od południa warszawiacy gromadzili się na terenie Pola Mokotowskiego. Największe zainteresowanie budziły punkty konsultacyjne, w których wykonywano bezpłatne badania profilaktyczne. W Kardiologicznej Poradni Servier i namiocie Instytutu Kardiologii w Warszawie można było zmierzyć ciśnienie, poziom cholesterolu, glukozy we krwi, obliczyć swój współczynnik BMI, zrobić EKG, Echo serca, oraz uzyskać poradę lekarza.
W namiocie Sieci telefonii komórkowej – Plus – demonstrowano, jak wykonać EKG przez telefon. A na stanowisku Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” dawano wskazówki, jak utrzymać zdrowie i dobrą kondycję.

Poza badaniami organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.
W namiocie Servier aktorki – Edyta Olszówka i Grażyna Wolszczak rozdawały autografy.
W punkcie marki Flora –  uczestników gościła Katarzyna Herman. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Karatecy, szczudlarze, mimowie dbali o uśmiech dzieci.

Na scenie przedstawiciele  Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego przekazywali wiedzę, jak zachować serce w zdrowiu. Palenie papierosów, zła dieta, stres, nadwaga, nadciśnienie to wszystko czynniki wpływające negatywnie na serce. Wspólnie z lekarzami zachowania prozdrowotne propagowali również artyści. Na scenie pojawili się m.in. Olga Bończyk, Katarzyna Herman, Hanna Śleszyńska, Halina Frąckowiak, Majka Jeżowska. Gospodarzami imprezy byli:  Iwona Schymalla i Stefan Friedmann.
Na zakończenie dla dobrze już poinformowanych uczestników imprezy zagrała Kasia Cerekwicka.