Embassy Adoption Program

Agencja BC MFD wsparła polsko-amerykański program charytatywny 
adresowany do dzieci

16 czerwca br. restauracja Polka na Starym Mieście gościła uczniów z Waszyngtońskiej Podstawowej Szkoły Publicznej Anne Beers Elementary School. Dzieci przyjechały do Polski na zaproszenie Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, Hanny Reiter, żony Polskiego Ambasadora w Waszyngtonie i Marka Michalaka, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Mali goście są uczestnikami realizowanego w USA programu „Embassy Adoption Program”, którego celem jest zapoznanie uczniów szkół publicznych z kulturą, zwyczajami i historią innych krajów. Program skierowany jest do szóstoklasistów szkół podstawowych w Waszyngtonie.

Z ramienia Polskiej Ambasady opiekę nad szkołą Anne Beers Elementary roztoczyła w 2006 roku Hanna Reiter. Przez cały rok realizowany był program edukacyjny, dzieci zdobywały wiedzę o Polsce, poznawały kulturę i zwyczaje.

Jednym z elementów programu było także poznawanie specjałów kulinarnych polskiej kuchni. Dzieci uczyły się m.in. robić pierogi z kapustą i grzybami, piec polskie ciasta.

Ukoronowaniem programu była wizyta w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie i występ przed Pierwszą Damą Panią Marią Kaczyńską z przedstawieniem pt. ” Polish Dream -  An Imaginary Trip to Poland”.

Dzięki wsparciu osób wielkiego serca udało się zrealizować dziecięce marzenia i przygotować wycieczkę do Polski. Warszawa była pierwszym etapem tej podróży.

Poznawanie naszego kraju dzieci rozpoczęły wizytą w tradycyjnej, polskiej, restauracji Polka, która również włączyła się do tego charytatywnego programu. Tam mali goście posmakowali tradycyjnej polskiej kuchni.

Dzieci wystąpiły również w Belwederze w obecności Pierwszej Damy RP, żon Ambasadorów oraz Wszystkich, którzy okazali im swoje serce. Po pobycie w stolicy uczniowie odwiedzą inne ciekawe zakątki naszego kraju: Toruń, Mazury, Kraków, Świdnicę, Karpacz i Złoty Stok.


Dodatkowe informacje:

Patronat: Pani Prezydentowa RP Pani Maria Kaczyńska i Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu.

Koordynatorzy projektu:
w Polsce Hanna Reiter i Marek Michalak,
w USA - Hanna Bondarewska.

Dodatkowych informacji udziela:
Monika Falk
BC MFD media communications
Tel.: 022 403 50 91, m.falk@bcmfd.pl